KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 9344225
*
nr 934 4225
Färgkrita
Folke Rundkvist, motivet: 58 x 44, Byggnader
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:50:57
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller byggnader folke rundkvist färgkrita pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:43
*
Färgkrita
Läs mer om e-auktion
nr 934 4225
Färgkrita
Folke Rundkvist, motivet: 58 x 44, Byggnader
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller byggnader folke rundkvist färgkrita pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:43